תקופת הרווקות

תקופת הרווקות הינה תקופת מעבר לקראת עצמאות כלכלית וקבלת אחריות מלאה על החיים. זאת הזדמנות מצויינת להתחיל ולתכנן את העתיד כאשר כמות המטלות והאחריות שרובצת על הכתפיים עדיין נמוכה יחסית. ככל שתתחילו לדאוג לעצמכם מוקדם כך הכול יהיה פשוט יותר ומבטיח יותר בהמשך. לגיל ההתחלה של מרבית התכניות יש משמעות ותמיד התחלה מוקדמת מועילה.

חיסכון פנסיוני לרווקים

הפנסיה אמנם רחוקה מאד (וגם תהיה כנראה ארוכה מאד) והתחלה מוקדמת של חיסכון תביא לתוצאות מעולות. צריך לזכור שכל שקל שמשולם בגיל צעיר שווה הרבה יותר משקל שישולם בגיל מאוחר יותר (תשואות לאורך תקופה ארוכה יותר) ומומלץ לתת לכסף לעבוד בשבילכם כמה שיותר שנים. גם הבריאות טובה יותר בגיל צעיר וגם לכך עשויה להיות משמעות רבה. במידה ואתם עובדים כשכירים, גם בעבודות זמניות, וודאו שמבוצעת עבורכם הפקדה בהתאם לחוק, כמובן אם אתם עצמאים שאחראים על עצמכם.

ביטוח בריאות לרווקים

אמנם אתם בריאים כנראה ורופאים לא פוגשים אתכם לעיתים קרובות. זה הזמן להצטרף לביטוח רפואי ולהבטיח שמצב בריאותכם הנוכחי ילווה אתכם לכל החיים. כך תהיו ערוכים לכל צרה, אם תבוא. עלויות הביטוח הנמוכות בגיל זה תסייענה לכם לבנות עבור עצמכם ביטוח רפואי מעולה. לפני זה, בדקו האם הוריכם עוד משלמים עבורכם ביטוח רפואי על מנת להימנע מכפילות מיותרת.

ביטוח חיים לרווקים

בדקו עם עצמכם האם אתם מסייעים כלכלית או מתכננים לסייע כלכלית לאדם כלשהו. אם כן, דאגו לביטוח חיים מתאים. אם לא, אתם יכולים לחכות קצת עם ביטוח זה לקראת נישואיכם / הפיכתכם להורים. גם כאן יש לזכור שהצטרפות מוקדמת נוחה יותר מבחינת החיתום הרפואי ואתם מבטחים לעצמכם ביטוח חיים במחיר נמוך להמשך.

ביטוחים נוספים לרווקים

למרבית הביטוחים יש צורך בעת הזאת או בהמשך (ביטוח סיעודי, מחלות קשות, אי כושר עבודה ועוד). עברו על סוגי הביטוחים האפשריים ותראו האם משהו מהם מתאים לכם היום. הרי אין סוף לכמות הביטוחים אך גם אין גבול לחשיבותם. אתם מוזמנים להיוועץ בנו בכל נושא.

חסכון פיננסי לרווקים

אם אתם רווקים ומשתכרים משכורת נאה שמאפשרת לכם לחסוך, תעשו את זה. ישתלם לכם מאד בהמשך הדרך. תקבעו לעצמכם שחלק מסויים מהשכר תשימו בצד על מנת להקל עליכם בהמשך בהוצאות חד פעמיות גבוהות. כך גם תוכלו לצבור הון שיסייע לכם בדברים הגדולים שעוד לפניכם (משפחה, בית ועוד).

האמור הינו מידע כללי ואנו ממליצים לכם להתייעץ איתנו כגורם מקצועי לפני קבלת החלטה בנושא.

about_pic